Vegetariánctví - připadá mi hloupé, ale dobře.

7. března 2011 v 19:49 | Cahi |  Co mě zajímá.
Vegetariánství... když si řeknu tohle slovo, v hlavě mi naskočí obrázek hubené, nenamalované dívky s dredy a oblékáním jen tak, hala bala, prostě novodobý typ hipíka. Ale to pravděpodobně tak nebude, určitě se najde i spousta normálních lidí, kteří maso pozřít nemůžou. Klikněte na celý článek.


Jednou, to bylo asi před rokem, těsně před Vánoci, jsem se rozhodla, že skoncuju s jedením jakéhokoliv masa. Proč? Na horách, na Šumavě, jsme v jednom hotelu dostali k večeři steak. Pořádný, krvavý kus masitého, obrovského steaku. Normálně bych se do něj pustila s chutí a vervou, že by za chvilku po mě zbyl jen prázdný talíř. Nevím, ale tam jsem ho nesnědla. Možná jsem byla nějak nachlazená, nebo jsem měla teplotu, zavařený mozek. V hlavě mi chrochtalo malé prasátko, koukajíc na mě svýma velkýma očima a žadoníc o život, a pak otevřu oči a ze selátka je tu steak. Kdo ví, ale jako naprostého milovníka masa by mě nikdy nemohla napadnout ta věc, která mě napadla - stanu se vegetariánem. Hned, jak jsme přijeli domů, na wikipedii jsem si našla rozdělení vegetariánství. Začneme od extrému. Veganství. Vegan (to jste slyšeli určitě hodněkrát!) nejí ani maso, ani ryby, mléčné výrobky, vejce, mléko nebo i med! To už je trochu hodně padlé na hlavinku, přece jen. Pak tu máme ovovegetariánství - nejí maso, ryby, mléčné výrobky, ale vejce smí. Poté je tu laktovegetariánství, kdy člověk nesmí maso, ryby, vejce, ale mléčné výrobky ano. A nakonec, tu nejlehčí formu - laktoovovegetariánství. Kdybych ten den měla facebook, rozhodně bych si, jak se znám, dala na status "Odteď budu laktoovovegetarián!" Ale tenkrát jsme měli jenom Alíka (o něm v příštím článku), a tam to pravděpodobně nikoho nezajímalo, jelikož tam jely diskuze o seriálech na Disney Channel. A tak jsem přestala jíst maso. Jak jsem říkala, bylo to těsně před vánoci. A já to vydržela týden. Týden! To považuji za svůj asi největší úspěch. Týden, já, opravdový milovník masa, jsem vydržela ho nepozřít (ani salámy, nic!) celých sedm dnů. Pak jsem ale nevydržela. A dala si. Protože se mi ten týden točila pořád hlava, byla jsem unavená a bylo mi celkově tak nějak divně.
Tak, konec s mojí příhodou s vegetariánstvím, vlastně laktoovovegetariánstvím. A teď něco o rizicích, které s tímhle souvisí. Dobře. Člověk si myslí (jak já si myslela, tedy. Hehe, to jsem byla ještě škvrně. Před tím rokem.), jak je strašně WOW, když tohle dělá, nějak se liší nebo tak. Když řeknete kamarádce, která vám nabízí kousnout si z její svačiny, která obsahuje bagetu s kuřecími kousky a nechutně obrovským obsahem omastku, kterou tak milujete, vy jen řeknete: "Ne, díky. Maso nejím, jsem totiž laktoovovegetarián, víš?" Nahodíte ledabilý pohled, nejlépe jedno obočí nahoru, druhé dolu. Jakoby to snad bylo nejběžnější, jako pít, jakoby tohle dělal každý. Ale ne, nedělá. Někomu, jako mě, teď už (Můžu o sobě docela i tvrdit, že jsem z půly jiný člověk, než jsem bývala před tím tak rokem), přijde tohle divné. Obírat se o bílkoviny, které maso obsahuje. A nedostatek bílkovin vede, jak jsem předtím psala, k únavě, zrátě barvy vlasů i k ztrátě vlasů samotných, odpor inzulínu, ztráty svalové hmoty... A je toho hodně. A to mluvíme jen o bílkovinách z masa! Kolik vitamínů a důležitých látek obsahují mléčné výrobky a vajíčka a tak dále?!
Vegetariánství a všechny její odvětví nechápu, odsuzuju. Ale respektuju, když někdo chce být takový, dobře. Možná si myslíte, je vám líto toho prasátka, kuřátka nebo kravičky. Ale na co jiného by byli chováni, než na maso, mléko a tak dále? To by vyhynuly, kdyby je nikdo nechoval. Myslíte, že by někdo choval velkou, ošklivou svini, obrovskou krávu nebo kuřata? Proč, kdyby nikdo nejedl jejich "dary"?
Takže. Shrnutí. Je to hloupé, nedělejte to.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti tento blog?

Ano, je skvělý. 50% (12)
Ano, ale viděl/a jsem i lepší. 12.5% (3)
Nic moc. 12.5% (3)
Ne, je to hnus. 25% (6)

Komentáře

1 billieroschet billieroschet | Web | 8. března 2011 v 20:27 | Reagovat

No jistým způsobem máš i pravdu.:D

2 CaseyNed CaseyNed | E-mail | Web | 7. října 2017 v 15:26 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama